Kaip išrinkti vaikui tinkamiausia aprangą šaltuoju sezonu

lasie1Vientisas kombinezonas, dviejų dalių kombinezonas, šiltas paltukas ar striukė?

Kai ateina laikas rinktis savo vaikui šiltąjį viršutinį lauko drabužį, dažnai mamos sudvejoja, kas geriausiai tiks jos vaikui. Ko gero, išskirtume šiuos pagrindinius kriterijus į ką vertėtų atkreipti dėmesį: drabužio šilumos palaikymas ir užpildo sudėtis, svoris, audinys, stilius ir, žinoma, kaina. Paltukai ir striukytės dažniausiai vyrauja rudenį bei ankstyvą pavasarį. Daugelis mamų vėlyvo rudens ar žiemos neįsivaizduoja be kokybiškai pasiūtų žieminių kombinezonų. Ko gero, nepameluosime, jog kombinezonai yra šilčiausi ir patogiausi žiemos metu. Tačiau vertėtų atkreipti dėmesį į vaikučio amžių ir rinktis tarp vientiso arba dviejų dalių kombinezonų.

Iki 2-3 metų vaikus auginančios mamos, dažniausiai renkasi vientisus kombinezonus, o vėliau – dviejų dalių kombinezonus.  Vientisu kombinezonu itin paprasta aprengti kūdikius, be to būsite užtikrinti, jog vaikas nesušals ir niekur neprapūs vėjas. Taip pat vientisus kombinezonus labai rekomenduojama rinktis vaikui pradėjus vaikščioti ir aktyviai judėti, o vaikams ūgtėlėjus jau riktis atskirus – dviejų dalių kombinezonus. Vyresnėliams nesukels didesnių problemų skubių kelionių metu, o mamai bus lengva vaiką nurengti ir aprengti.

710695c_2Šiluma ir patogumas

Vaikai yra labai judrūs, todėl žieminė apranga neturėtų apriboti judesių. Taip pat labai svarbu, jog vaikui nebūtų pernelyg karšta.  Tėvams patartina atkreipti dėmesį į medžiagą, aprangos svorį ir užpildą, kuris palaiko reikiamą kūno šilumą. Tad svarbiausia, jog kombinezonai būtų:

 

  • Nepralaidus vėjui, bet leidžiantis cirkuliuoti orui iš vidinės pusės.
  • kombinezonas-710714-6962-59baa3d1af12e-500x500Nuimamas gaubtas, nusegamas kailis aplink gaubtą.
  • Elastingi rankogaliai ir kelnyčių apačia. Nuimamos ir elastingos kojų kilpos.
  • Atšvaitas, kad vaikas būtų gerai matomas tamsoje ir išliktų saugus.
  • Sudėtis – viduje slidus poliesteris. Iššorė – 100% PES, membrana – 100% PU.
  • Vandeniui ir purvui atsparus viršutinis sluoksnis. Atsparumas drėgmei – 1000 mm.
  • Patvari medžiaga. Atsparumas trinčiai – 50 000 ciklų su švitriniu popieriumi.
  • Rekomenduojama temperatūra iki – 30 laipsnių.

720713_Ikonėlės

Tinkamas dydis

Be to, reikėtų nepamiršti, kad vaikai gretai auga, todėl perkant kombinezoną svarbu pasirinkti tinkamą dydį. Dažniausiai mamos ieško ir nori įsigyti didesnio dydžio kombinezonus, tačiau to mes tikrai nerekomenduojame. Visų pirma, lauko apranga, jau kaip minėjome anksčiau, turi būti patogi ir nevaržyti vaiko judesių. Jei ji bus dydžiu ar keliais didesnė, vaikui bus itin nepatogu, smuks ir bus labai sunku judėti. Kūdikiams paprastai rekomenduojama pirkti vienai žiemai skirtą kombinezoną, o vyresniesiems, virš 2m. jau galima pirkti ir dydžiu didesnius, jog būtų galima dėvėti ir du sezonus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *